Éves Beszámoló 2006
2007. február. 28. szerda, 22:10
A Sirius Állat- és Természetvédelmi Közhasznú Alapítvány 2006 évi Beszámolója és Közhasznúsági Jelentése PDF formátumban letölthető itt:

kozhasznu_eves_beszamolo2006.pdf

A Sirius Állat- és Természetvédelmi Alapítvány 2006 januárjától működteti Érd város állatmenhelyét, és szerződés alapján Érd gyepmesteri telepét is. A helyi Önkormányzat megállapodás szerint támogatást vállalt alapítványunk részére a gyepmesteri telep üzemeltetési költségeire, amit minden alkalommal jelentős késéssel utalt át. Az állatok etetését, ivartalanítását a szerződésben leírtak szerint Alapítványunknak kellett megoldania. Folyamatosan 130 kutya és 30-40 macska ellátásáról gondoskodunk, ami – tekintettel szűkös anyagi helyzetünkre, az SzJA 1% hiányára – nagy nehézséget okoz. Eredményünknek tekinthetjük, hogy a gyepmester által közterületről behozott kutyák több, mint 80%-ának sikerült új esélyt biztosítanunk az életre. Eutanáziát kizárólag gyógyíthatatlan beteg, vagy emberre veszélyt jelentő agresszív kutyáknál alkalmaztunk, a gazdához jutásra esélyes állatok sorsát minden rendelkezésünkre álló eszközzel próbáltuk megoldani. A gyepmester által beszállított 266 kutyából 230 egyedet mentettünk meg a végleges altatástól. 40 állat eredeti gazdáját találtuk meg, összesen 370 állatot pedig sikerült örökbefogadó gazdához juttatnunk. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy az állatok komfortérzete megfelelő legyen. Az év során a Pest Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-ellenőrző Állomás többször ellenőrizte tevékenységünket, és minden esetben rendkívül jónak értékelték a Telep működését. 5 gondozó és 1 fő éjjeliőr dolgozónk van, folyamatos felügyeletet biztosítunk a menhelyen, hogy semmi baj ne történhessen. A lakosságtól 290 kutyát és 21 cicát fogadtunk be, valamint közvetítés útján kb. 60 állat sorsát sikerült rendeznünk. Ebben komoly szerepe volt naprakész internetes oldalunknak, melyen ingyenes hirdetési lehetőséggel segítettük a gazdára váró állatok elhelyezését. Sok állattartót támogattunk eledellel, gyógyszerrel, vagy állata(i) ivartalanításában, hirdetéshez használható fotó készítésével, valamint elveszett-talált kutyák naprakész nyilvántartásával kb. 30 állat eredeti tulajdonosát találtuk meg. Alapítványunk honlapján folyamatosan frissített adatbázisunkban közel 600 gyepmesteri karanténban, menhelyen, ill. ideiglenes befogadónál lévő állat képes hirdetését jelentettük meg. Több ezer lakos problémáját oldottuk meg telefonon keresztül, információkkal és szakmai tanácsokkal is igyekeztünk a gyakorlatlan (vagy épp minősíthetetlen) állattartáson, az állatvédelmi szemléleten javítani. Több száz kutyát és macskát ivartalaníttattunk, ezzel megelőzve kisállatok ezreinek esetleges menhelyre vagy utcára kerülését. Több helyi és környéki iskolában tartottunk kutyabemutatót, kutyasimogatót, hogy a gyerekeket állatszeretetre tanítsuk. Több alkalommal jelent meg a sajtó vagy egy-egy televíziós társaság képviselője, felvételeket, riportokat készítettek a menhelyről és az Alapítvány tevékenységéről. A Maxima, az Érdekes, a Helyi Téma és az ÉrdiÚjság lapjain rendszeresen jelen voltunk. Heti több alkalommal a Junior Rádióban bemondattuk az elveszett – talált kutyákat. Az érdi Közgyűlés számára készített beszámolónkban felhívtuk a Városvezetés figyelmét a település súlyos állattartási problémáira, javaslatot tettünk megoldásukra.